Membrana. Festiwal nad Rzeką: Pieśni Mocy- relacja

8 lipca odbyła się kolejna odsłona Membrany. Festiwalu nad Rzeką. Tym razem gościny użyczyła plaża nad Świdrem przy ulicy Żurawiej w Otwocku.

O godz. 15 miał miejsce Wielki Skok czyli Akcja Big Jump, która odbywa się w całej Europie – wchodzimy do wody o tej samej godzinie i w ten symboliczny sposób łączymy się ze sobą! Robimy to, by pokazać, że zależy nam na czystości wody. Oczekujemy od władz centralnych i samorządowych, a także od siebie nawzajem działań na jej rzecz.

Atrakcjami były warsztaty z bębnienia na wodzie, Żywa Biblioteka /międzynarodowy ruch na rzecz praw człowieka i różnorodnego społeczeństwa, który stosuje prostą metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji/, odbijanie nadświdrzańskich wzorów na torbach i koszulkach.

Wystąpili: Słoma, Bębnoluby, Łontanara i Lidia Kotlińska był to magiczny krąg bębnów, rytuał rytmu, pieśni griotów Afryki i słowiańskich guślarzy. Wystąpił również Kolektyw Kalatva czyli kwartet sitar, tabla, lutnia przy śpiewie oraz pokazie tańca indyjskiego przy lampionach.

Accessibility