Otwocka Policja apeluje do kierowców o ostrożność

Po ostatnim wypadku w Pogorzeli, w którym śmierć poniósł rowerzysta- policjanci z KPP Otwock apelują do kierowców o czujność i ostrożność.

Aby wzmóc we wszystkich użytkownikach dróg ostrożność i czujność, policjanci apelują do kierowców, aby jadąc o każdej porze czy to w dniu, czy w nocy zwracali uwagę na otoczenie, na drogę, ścieżki rowerowe i na rowerzystów. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, taki jak pieszy, rowerzysta i motocyklista, jest szczególnie narażony na urazy. W konfrontacji z samochodem, kiedy dochodzi do zderzenia, zwykle nie ma szans.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów, jazdę z dozwoloną prędkością, skupienie podczas kierowania, a do pieszych i rowerzystów, co w ich przypadku jest najważniejsze, zwracanie szczególnej uwagi na manewry kierujących samochodami i zakładanie elementów odblaskowych oraz dbanie o właściwe oświetlenie w rowerach.

Jeżeli te wszystkie warunki będą spełnione, to częstotliwość występowania niebezpiecznych zdarzeń będzie zdecydowanie mniejsza, a może całkowicie uda się uniknąć podobnych tragedii – jak ta, która wydarzyła się w Pogorzeli.

Policjanci zapowiadają prowadzenie kontroli oraz działań, w kierunku poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników na drogach powiatu otwockiego.

źródło: KPP Otwock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Accessibility