Pieśni Mocy – Membrana. Festiwal nad rzeką

8 lipca pierwszy z cyklu plenerowych koncertów na festiwalu Membrana. Patronat medialny: OtwockNews.pl

To będzie wyjątkowy akustyczny spektakl. Spotkamy się w zakolu rzeki, którego piaszczysta skarpa tworzy naturalny amfiteatr. W tej spektakularnej przestrzeni odezwą się Pieśni Mocy (program poniżej).

Muzyka będzie rezonować z membraną rzeki, a jej echo poniesie się nad Świdrem. Zabrzmią bębny, chór afrykański i tradycyjna indyjska raga.

Koncertom będą towarzyszyć warsztaty muzyczne, wycieczki krajoznawcze, wodne zabawy sportowe oraz Wielki Skok!

Przybywajcie na dzień i na noc!!  Zabierzcie swoje hamaki i napoje

O podniebienia zadba NAMASTE INDIA.

Wstęp wolny!

PROGRAM

13:30 – spacer

Wyruszamy ze stacji PKP Świder, skąd spacerem udamy się na dziką plażę w zakolu rzeki. Po drodze opowieść o letniskowej dzielnicy i rzece, nad którą leży.
Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2167601676803630/

15:00 – Wielki Skok

Akcja Big Jump odbywa się w całej Europie – wchodzimy do wody o tej samej godzinie i w ten symboliczny sposób łączymy się ze sobą! Robimy to, by pokazać, że zależy nam na czystości wody. Oczekujemy od władz centralnych i samorządowych, a także od siebie nawzajem działań na jej rzecz.

15:30-16:00 – warsztaty z bębnienia na wodzie

16:00-18:00 – Żywa Biblioteka

To wyjątkowy projekt edukacyjny, w którym ludzie stają się książkami – Żywymi Książkami. Żywa Biblioteka to międzynarodowy ruch na rzecz praw człowieka i różnorodnego społeczeństwa, który stosuje prostą metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji, więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/208784429771853/

16:00-18:00 – odbijamy nadświdrzańskie wzory na torbach i koszulkach

18:00-20:00 – Słoma, Bębnoluby, Łontanara i Lidia Kotlińska,
czyli krąg bębnów, rytuał rytmu, pieśni griotów Afryki i słowiańskich guślarzy

20:00-22:00 – Kalatva Collective,
czyli kwartet sitar, tabla, lutnia, śpiew i pokaz tańca indyjskiego przy lampionach

Więcej o festiwalu:
Membrana to wielokulturowy festiwal poświęcony rzece w jej przyrodniczym i symbolicznym znaczeniu. W tym roku scenerią festiwalu będzie Świder – jego różnorodne brzegi, skarpy, piaszczyste wyspy i nieskończonej ilości wodne zakręty.

Festiwal to centralne wydarzenie jubileuszowego XV Powiatowego Festiwalu Kultury realizowanego przez powiat otwocki pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

Accessibility