Rolki królowały na ulicach Otwocka

W niedzielę, 8 lipca na terenie Miasta Otwocka odbyły wyścigi na rolkach. Organizatorem wydarzenia było Warszawskie Towarzystwo Łyżwiarskie „Stegny” oraz Otwocki UKS Bieliki. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Otwocka.

Zawody na terenie Miasta Otwocka, których trasa biegła przez ulice Filipowicza, Andriollego, Narutowicza oraz Poniatowskiego przyciągnęły wielu sympatyków tej dyscypliny – a w samym ściganiu wzięło udział ponad 140 zawodników z całej Polski, w tym młodzi przedstawiciele otwockiego klubu sportowego Wilki.

Biegi odbyły się w czterech kategoriach dystansowe:

MIKRO – dla najmłodszych na dystansie 100 m.
MINI – dla dzieci z roczników 2004-2007 na dystansie 3,8 km.
MEGA – dla młodzieży w wieku 15 – 18 lat na dystansie 7,6 km.
PÓŁMARATON – open na dystansie 20 km.

Zorganizowanie zawodów w tej formule wymagało bardzo dużo pracy i środków ze strony Organizatorów. Jednak na pewno wkład pracy się opłacił, ponieważ efekty zostały wysoko ocenione przez uczestników, zarówno amatorów jak też ścigających się zawodowców, którzy do Otwocka przyjechali z wielu regionów Polski. Nagrody dla zwycięzców, ze strony Miasta wręczał pan Piotr Stefański – Wiceprezydent Miasta Otwocka.

Ku uciesze wszystkich, na zakończenie imprezy, główny organizator zawodów, pan Grzegorz Kałowski zapewnił, że będzie starał się, aby ta nowa, otwocka impreza, będącą znakomitą promocją naszego miasta w Polsce, wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych w latach następnych. Jest to wspaniała wiadomość dla wszystkich tych, którym rozwój tej bardzo widowiskowej dyscypliny sportu, leży na sercu

Wszystkim zwycięzcom, uczestnikom oraz organizatorom serdecznie gratulujemy udanych zawodów!

Wyniki dostępne są na stronie: http://stegny.com.pl/wyniki/polmaraton-otwocki-2018/

źródło: otwock.pl

Accessibility