Zmiany w komunikacji – mieszkańcy zdezorientowani

Od dziś, czyli od 16 lipca wprowadzono komunikację zastępczą z powodu nieprzejezdności odcinka PKP Świder – PKP Otwock związanej z modernizacji linii kolejowej nr 7.

Pociagi i SKM nie jeżdżą od dziś na trasie PKP Świder – PKP Otwock. Część z nich dojeżdża tylko do Falenicy. Zorganizowano komunikację zastępczą. Dla pasażerów Kolei Mazowieckich: ze stacji Świder nalezy przejść ul. Jasną do Górnej do czegoś co przypomina przystanek. Drogę ułatwiają strzałki. W Otwocku odjazd z Orlej. Nie myślcie tylko, że autobusy są zsynchronizowane z pociągami…

Dla pasażerów SKM przeznaczona jest linia ZS7 z i do Falenicy /odjazd również z Orlej/ trasą: Świderska, Kołłątaja itd. Na razie wśród pasażerów panuje ogólna dezinformacja i dezorientacja.

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 dojadą tylko do stacji Warszawa Falenica lub Świder. Na czas prac uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza ZS7, na trasie:

ZS7: PKP FALENICA – Bysławska (powrót: Młoda, Derkaczy, Bysławska) – Patriotów – Marszałka Józefa Piłsudskiego – Hugona Kołłątaja – Stanisława Staszica – Powstańców Warszawy – Orla – ORLA (powrót: Orla, Świderska).

ZTM uruchamia przystanki:

 1. ŚWIDER-KOŚCIÓŁ 01  i 02;
 2. ŚWIDER 01 i 02;
 3. RZEMIEŚLNICZA 01 i 02.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów) będą honorowane w pociągach uruchamianych przez KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Śródborów.
Bilety ZTM wydane na II strefę zachowują ważność w autobusach linii ZS7 na odcinku WĄSKA –PKP FALENICA.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  16.07. godz. 08:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji lub sieciowe) będą honorowane w:

 • pociągach SKM linii S1 na odcinku Świder – Warszawa Zachodnia,
 • autobusach linii: 115, 119, 125, 142, 161, 202, 213, 219, 305, 521, 523, 525, 702, ZS7– na całej trasie, oraz w autobusach i tramwajach kursujących ulicami pokrywającymi się z trasą ww. linii,
 • autobusach i tramwajach kursujących ulicami:
 • Wiatraczna – al. Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie/Grójecka – Kopińska – Dw. Zachodni,
 • Rondo Daszyńskiego – Towarowa – Pl. Zawiszy,
 • Rondo ONZ – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny,
 • Metro Świętokrzyska – Marszałkowska – Waryńskiego / Marszałkowska – Nowowiejska – Metro Politechnika,
 • Józefa Chłopickiego na odc. PKP Olszynka Grochowska – Pl. Szembeka.
 • w linii metra:
 • M1 na odcinku Świętokrzyska – Politechnika,
 • M2 na odcinku Stadion Narodowy – Rondo Daszyńskiego.

Sytuacja ta, potrwa do 1 września 2018.

W związku z brakiem możliwości wydania w systemie sprzedaży, biletu do/z przystanku Otwock Rzemieślnicza 02, na przejazd do ww. przystanku należy nabyć bilet do/z stacji Otwock.

W przypadku przejazdu w relacji stacja Otwock – przystanek ZKA Otwock Rzemieślnicza 02 (lub odwrotnie), należy nabyć bilet w relacji Otwock – Świder lub Świder – Otwock.

Poniżej znajdują się schematy dróg przejścia podróżnych z peronów na przystanek ZKA dla stacji Otwock i Świder:

1. Schematy dróg przejścia podróżnych z peronów na przystanek ZKA dla stacji Otwock.

2. Schematy dróg przejścia podróżnych z peronów na przystanek ZKA dla stacji Świder.

Osoby z niepełnosprawnością i osoby o ograniczonej możliwości poruszania się chcące odbyć podróż autobusami ZKA powinny zgłosić potrzebę udzielenia pomocy przynajmniej na 48 godzin przed planowaną godziną odjazdu na czynny całą dobę nr Call Center: 22 364 44 44.

Kierowcy autobusów ZKA nie będą prowadzić sprzedaży biletów. Bilety Kolei Mazowieckich można nabywać w kasach biletowych, biletomatach, a także za pośrednictwem strony: bilety.mazowieckie.com.pl oraz aplikacji mobilnej SkyCash.

Rozkład jazdy autobusów ZKA znajduje się na stronie: www.mazowieckie.com.pl/pl/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-10-vi-1-ix-2018r

fot. Otwocknews.pl

Accessibility