Budują drugi Lidl w Otwocku. Kiedy otwarcie? - Portal Otwock News- wiadomości, wydarzenia, ciekawostki

Budują drugi Lidl w Otwocku. Kiedy otwarcie?

U zbiegu ulic Górnej i Rzemieślniczej budowany jest sklep sieci Lidl. Oprócz budynku handlowo-usługowego powstanie też parking na ok. 100 aut oraz infrastruktura towarzysząca.

Lidl powstaje po wieloletnich staraniach o pozwolenie na budowę. Pierwszy wniosek o pozwolenie wpłynął do Starostwa Powiatowego w Otwocku w maju 2014 r. a następnie był kilka razy odrzucany przez ówczesnego wice starostę Pawła Rupniewskiego. Przeszkodą w jego budowie, jak informowało Starostwo, były nieprawidłowości w projekcie obiektu i w dokumentacji. Inwestor nie zrezygnował i ponownie wystąpił o pozwolenie na budowę. Tym samym procedura otrzymania zgody rozpoczęła się od początku. W lipcu 2020 r. wicestarosta Krzysztof Kłósek wydał pozwolenie na budowę.

Kiedy otwarcie? Nowy Lidl ma zostać uruchomiony dla konsumentów w 1. połowie 2022 r.

Pierwszy sklep sieci działa w Otwocku przy ul. Kraszewskiego 5.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 29 krajach funkcjonuje ok.11.550 sklepów tej marki, a w Polsce ok.760.

fot. red. Otwock News

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka prywatności

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji o ochronie danych osobowych i plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.