W dniu 17 czerwca 2025 roku policjanci z Otwocka uczestniczyli w Powiatowych Targach Pracy i Przedsiębiorczości zorganizowanych w Parku Miejskim. Była to znakomita okazja do bezpośredniego kontaktu funkcjonariuszy z osobami poszukującymi zatrudnienia w regionie. Stoisko policji wzbudzało duże zainteresowanie, umożliwiając uczestnikom zadawanie pytań dotyczących kariery w służbie oraz procedury rekrutacyjnej.
Powiatowe Targi Pracy skupiały uwagę wielu mieszkańców Otwocka, a także okolicznych miejscowości, które poszukiwały możliwości zawodowych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, na zaproszenie lokalnych władz, w tym Starosty Otwockiego i Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, zaprezentowali swoje stoisko informacyjne. Dzięki temu, wszyscy zainteresowani mieli szansę dowiedzieć się więcej o pracy w Policji oraz możliwościach, jakie oferuje ta formacja.
Podczas targów przedstawiciele policji wyjaśniali, jak przebiega proces rekrutacji do służby, a także jakie są wymagania dla kandydatów. Funkcjonariusze podkreślili, że ci, którzy chcą dołączyć do ich szeregów, muszą spełniać określone warunki, takie jak polskie obywatelstwo, brak skazania prawomocnym wyrokiem, a także co najmniej średnie wykształcenie. Policjanci zachęcali do skorzystania z tej unikalnej szansy i rozważenia kariery w Policji, co dla wielu może być nową ścieżką rozwoju zawodowego.
Źródło: Policja Otwock
Oceń: Policjanci z Otwocka na Targach Pracy i Przedsiębiorczości
Zobacz Także