Policja w Przedszkolu nr 4. Co tam się wydarzyło? - Portal Otwock News- wiadomości, wydarzenia, ciekawostki

Policja w Przedszkolu nr 4. Co tam się wydarzyło?

Policjanci z drogówki wspólnie z oficerem prasowym otwockiej komendy spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu w Przedszkolu nr 4 w Otwocku. Podczas zajęć omówili z dziećmi przepisy ruchu pieszych i zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Atrakcją dla maluchów był radiowóz i policyjny motocykl.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku wraz z oficerem prasowym zostali zaproszeni na profilaktyczne spotkanie do Przedszkola nr 4 w Otwocku. Dyrektor przedszkola poprosił funkcjonariuszy o zapoznanie dzieci z przepisami ruchu pieszych i zasadami bezpiecznego zachowania na drodze.

Na początku edukacyjnej lekcji oficer prasowa przedstawiła maluchom, czym zajmują się policjanci oraz przypomniała numery alarmowe. Zaciekawieni pracą policjanta przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań, na które policjantka z przyjemnością udzielała odpowiedzi.

Następnie funkcjonariusze drogówki omówili z przedszkolakami podstawowe zasady, jakie obowiązują w ruchu drogowym. Mundurowi przypomnieli dzieciom o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz jeździe w fotelikach bezpieczeństwa. Wiele uwagi poświęcili też prawidłowemu przechodzeniu przez jednię i zaapelowali do dzieci, aby te zachowywały szczególną ostrożność, nawet gdy są pod opieką dorosłych. Policjanci przypomnieli także o noszeniu odblasków po zmroku i sprawdzili wiedzę przedszkolaków na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa i zachowania się na drodze.

Podczas spotkania policjanci także zademonstrowali dzieciom radiowóz i policyjny motocykl. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały pojazdy, testując je na różne sposoby. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie funkcjonariusze otrzymali od maluchów, namalowany przez nich obrazek, a funkcjonariusze wręczyli im upominki.

źródło i fot. KPP Otwock/policja.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka prywatności

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji o ochronie danych osobowych i plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.